מהי אספנות כפייתית?

אספנות ידועה כתחביב לא מזיק ונפוץ במיוחד בקרב ילדים ומבוגרים. האהבה לאיסוף חפצים היא בעיקרה דבר חיובי שמאפשר חקר והתנסות לצד הרחבת אופקים. מתי אם כן אספנות הופכת להפרעה נפשית? אגרנות כפייתית היא הפרעה נפשית שמביאה לתוצאה של בית עמוס ופגיעה משמעותית באיכות חייו של אדם.

שלב 1- הפנייה

לא תמיד קל לזהות מצב של אגרנות כפייתית וזה מפני שאגרנים כפייתיים יודעים להסתיר את התופעה היטב. בהיעדר קשר רציף ויומיומי עלולים גם בני משפחה לטעות ולא להבחין בין אספנות כתחביב ובין אגרנות כפייתית ומשום שאגרנים נוטים להסתגר בביתם ולהמעיט בכניסה של זרים למרחב הביתי, לעתים התופעה מתפשטת ומחמירה עד כדי מצב של סכנת חיים. לכן, במצב שבו בן משפחה נסתגר, מסרב להכניס אתכם לביתו בכל מני תירוצים או מקרה שזיהיתם לכלוך, עומס בלתי רגיל וריח לא נעים כדאי לקרוא לחברה מקצועית שתבצע פינוי של הבית.

קבלו הצעת מחיר ללא התחייבות

העלות של פינוי דירה מתכולה שהצטברה בה עקב אספנות כפייתית מושפעת מכמות הפריטים, סוג הפריטים, מורכבות ההוצאה שלהם מהנכס ופרמטרים נוספים – למשל גישה נוחה לבית ועוד. מוזמנים ליצור איתנו קשר, ונשמח לשמוע מה כוללת המשימה ועל בסיס מידע זה לספק הצעת מחיר משתלמת. הצעת המחיר לא מחייבת אתכם.

ליצירת קשר עם נציג השאר/י פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שלב 2 – פגישה

כדי להעניק מענה רגיש ויעיל לתופעה אנחנו מקיימים פגישה בבית הלק ובה מסבירים את התהליך וגם עומדים על כל התיקונים והטיפולים שיש לבצע בבית. במקרה של אגרנים כפייתיים נדרשת רגישות מיוחדת וצוותי העבודה שלנו מנוסים ויודעים כיצד לרתום את האגרן לתהליך מבלי לעורר התנגדויות.

שלב 3 – תהליך הפינוי והניקוי

התהליך נעשה על ידי צוות מקצועי ומיומן שעושה שימוש בכלי עבודה, חליפות הגנה וציוד מתקדם נוסף. אנו משליכים את הפסולת לאתרי אשפה ייעודיים ונמנעים מהשלכת אשפה לרחוב. את החפצים שנוציא מהדירה נוכל להעביר לתרומה או למכירה לפי בקשת המשפחה. כל תהליך הניקוי והפינוי נעשה בדיאלוג עם המשפחה ובני הבית.

שלב 4 – שמירה על שיגרה מסודרת ונקיה

כדי להבטיח שמירה על ניקיון הבית אנו מבצעים תיקונים וטיפולי תחזוקה קלים לרבות התקנת מדפי אחסון ומקומות אחסון טובים שימנעו את העומס בעתיד. בני המשפחה יכולים למנף את התהליך המוצלח ולשמור מעתה על שגרת ניקיון עם ביקורים סדירים ותחזוקה נאותה של הבית.

שי פינוי דירה היא חברה מקצועית שמעניקה טיפול בדירות של אגרנים כפייתיים. החברה מציעה שירות מקצועי על ידי צוותים מיומנים וכן שירותים נוספים שמסייעים להשלמת התהליך. צרו עמנו קשר לקבלת מידע נוסף ולקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבות.

התקשרו לייעוץ דילוג לתוכן