חיים בבית מסודר ונקי הם משאלת לב של רוב האנשים. מרבית בני האדם שואפים לסדר ולניקיון והיו מעדיפים בוודאי חיים בבית מסודר על פני חיים בבית מבולגן ומזוהם. עם זאת במשך השנים עקב קשיים כאלה ואחרים עלולים אנשים להיקלע למצב של חיים בבית מזוהם מלא זבל עד אפס מקום. במצב כזה עלול להתפתח כדור שלג שבו האדם מתבייש במצב הבית, ימנע מלהזמין בני משפחה וחברים ועם הזמן הוא גם ממעט להזמין אנשי ניקיון ותחזוקה. בחלוף השנים התוצאה היא הרת אסון – בית מבולגן מלא לכלולך ופסולת שלא מתוחזק כהלכה.

מי נמצא בסוד העניינים?

במרבית המקרים במצבים כאלו בני המשפחה יגלו מאוחר למדי מה מצב הבית ובאילו תנאים חי בן משפחתם או האדם הקרוב להם. זה מפני שאנחנו מעדיפים לא לחשוד בקרובנו ולהאמין שהם לא באמת מסתגרים מאיתנו ושאין סיבה ממשית מדוע הם מסרבים להזמין אותנו לביתם. אנשים יעדיפו לקרוא לזה מופנמות, קמצנות ועוד שמות אחרים אבל לא יקראו לתופעה בשמה: אגרנות כפייתית.

הבעיה תתגלה באחד משני המקרים הבאים: האדם ילך לעולמו ובני המשפחה יגלו רק כשייכנסו לבית מה היה מצבו או במקרה של ביקור פתע ספונטני שבו תתגלה האמת לאמיתה. במצב כזה חשוב להיעזר באיש מקצוע מתחום פינוי הדירות ולבצע פינוי דירה וניקיון יסודי כדי להביא את הבית למצב ראוי למגורים.

מה עושים בכדי לפנות דירה מזוהמת?

המרכז לפינוי דירה בישראל הוא הכתובת לטיפול במקרים קיצוניים של אגרנות כפייתית. המרכז מחזיק צוותי עבודה מקצועיים שיגיעו למקום כדי לבצע הערכה מסודרת ולקבוע יחד עם הלקוח אילו שירותים יינתנו ואילו תיקונים יש לבצע בבית. התהליך נעשה בשקיפות מול בני המשפחה ובמלוא הרגישות מתוך הבנה של המצב הרגיש שבו נתונים בני המשפחה.

המשימות הרבות שיש לבצע בבית מהסוג הזה לא ירתיעו את צוותי העבודה המקצועיים של המרכז לפינוי דירה בישראל שמעניק מניפת שירותים רחבה החל מפינוי החפצים, סילוק הפסולת וניקיון הדירה וכלה בחיטוי, הדברה וביצוע תיקונים קלים לפי הצורך כדי להביא את הבית למצב מיטבי. גם אתם מכירים אגרן כפייתי ורוצים לסייע לו? צרו עמנו קשר ונשמח להירתם לתהליך יחד איתכם!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.